Zlodej prepadol banku v Bratislave

Policajti vyšetrujú okolnosti lúpežného prepadnutia, ktoré sa odohralo v sobotu (dňa 29.04.2017) vo večerných hodinách v priestoroch nákupného centra na Einsteinovej ulici v mestskej časti Bratislava – Petržalka. Oznámenie o lúpežnom prepadnutí sme prijali krátko pred 20.40 hod. Podľa dostupných informácií neznámy páchateľ vošiel do priestorov pobočky banky situovanej na prvom poschodí obchodného centra.

Pod hrozbou použitia zbrane požadoval od zamestnancov vydanie finančnej hotovosti. Zamestnanec banky z obavy o život a zdravie vydal finančnú hotovosť vo výške minimálne 50.000,- €, s ktorou neznámy páchateľ utiekol po sklenenom moste pre chodcov vedúceho z nákupného centra, následne po Panónskej ceste smerom do Petržalky. V čase lúpežného prepadnutia sa v priestoroch banky nachádzalo päť pracovníkov a jeden zákazník, k ich zraneniu však nedošlo.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave po neznámom páchateľovi v súčasnosti intenzívne pátrajú. Ďalšie okolnosti sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže.

Popis osoby: Podľa súčasných informácií ide o muža vysokého cca 170-175 cm, strednej postavy, v zdanlivom veku 30-35 rokov, rozprával plynulo slovensky, bez prízvuku, oblečenú mal čiernu bundu s bielymi pásmi na rukávoch, čierne športové nohavice, čierne tenisky a na rukách mal čierne rukavice. Muž mal na hlave a tvári čiernu parochňu s bradou.

V tejto súvislosti vyzývame občanov k spolupráci. Akékoľvek informácie k páchateľovi, k jeho súčasnému pohybu či pobytu, nám oznámte na bezplatné číslo polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.