Zlodej – prepadol banku – Bratislava

Policajti vyšetrujú okolnosti lúpežného prepadnutia pobočky banky v Ružinove.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II sa v súvislosti s vyšetrovaním dnešného lúpežného prepadnutia pobočky banky na Kaštieľskej ulici v Bratislave obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení neznámej osoby na priložených fotografiách.

Svedkov, ktorí v inkriminovanom čase v blízkosti Kaštieľskej ulice a jej okolia spozorovali osobu na fotografii vyzývame, aby kontaktovali políciu na bezplatnom čísle polície 158, prípadne informácie poskytli osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Dnes v čase krátko pred 12.30 h sme prostredníctvom linky 158 prijali oznámenie o lúpežnom prepadnutí pobočky banky v druhom Bratislavskom okrese. Podľa doterajších informácií neznámy páchateľ vošiel do priestorov banky na Kaštielskej ulici ozbrojený krátkou guľovou zbraňou.

Pod hrozbou jej použitia požadoval od zamestnanca banky vydanie finančnej hotovosti. Počas lúpežného neznámy páchateľ svoju hrozbu naplnil a zo zbrane vystrelil smerom k hlavnej pokladni, pri ktorej sa v tom čase nikto nenachádzal. Zamestnanec mu z obavy o svoj život a zdravie vydal finančnú hotovosť v doposiaľ presne nezistenej výške.

Neznámy páchateľ následne z pobočky utiekol smerom k obchodnému centru na Nevädzovej ulici. Lúpežné prepadnutie sa zaobišlo bez zranení. Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II po neznámom páchateľovi v súčasnosti intenzívne pátrajú.

Popis osoby: Podľa súčasných informácií ide o muža nízkej, zavalitej postavy, oblečený bol celý v čiernom, na hlave mal čiernu šiltovku a okuliare. V prípade, ak občania disponujú akýmikoľvek informáciami ktoré by mohli prispieť k stotožneniu neznámeho páchateľa žiadame, aby sa s nimi obrátili na bezplatné číslo polície 158, alebo tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.