Polícia pátra po totožnosti osôb

1
Policajti Obvodného oddelenia PZ Nové Mesto – východ v súvislosti s objasňovaním majetkovej trestnej činnosti pátrajú po dosiaľ neznámych páchateľoch majetkovej trestnej činnosti a v tejto súvislosti sa so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osôb na fotografiách obracajú aj na verejnosť.

Podľa doterajšieho vyšetrovania malo ku krádeži dôjsť v poobedňajších hodinách dňa 16.11.2014 v priestoroch jednej z predajní v nákupnom centre v treťom bratislavskom okrese. Dvaja dosiaľ neznámi páchatelia bez použitia násilia odcudzili z vrecka bundy, ktorú mal poškodený na sebe, pánsku peňaženku.

Jej obsahom boli osobné doklady poškodeného muža, doklady od vozidla, platobné karty, finančnú hotovosť vo výške 4.000,-€ a cca. 2.000 CZK (v prepočte viac ako 72,-€). Celková škoda, ktorá krádežou vznikla, bola dosiaľ vyčíslená vo výške viac ako 4.080,-€.

Poverený príslušník PZ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci úmyselného prečinu krádeže.


Akékoľvek informácie, ktoré by mohli prispieť k stotožneniu osôb na fotografiách a objasneniu vyšetrovaného skutku, oznámte na telefónnom čísle 09610 33155, na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.