Pátranie po zlodejovi, okráda dôchodkyne v Košiciach

Žiadosť o pomoc pri zistení totožnosti podozrivého muža, ktorého nasnímali bezpečnostné kamery a po ktorom polícia pátra

Akékoľvek informácie, ktoré by pomohli stotožniť podozrivú osobu, resp. v prípade, že by podozrivého muža spoznali, aby to oznámili na ktoromkoľvek policajnom útvare, resp. na známom telefónnom čísle 158.

Obvodné oddelenie PZ Košice Západ vykonáva skrátené vyšetrovanie pre prečin krádeže, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ tým, že dňa 12.5.2015 dopoludnia pod zámienkou, že vykonáva kontrolu termostatických ovládačov radiátorov, vstúpil do bytu 87-ročnej dôchodkyne na Tr. SNP v Košiciach, odkiaľ odcudzil šperky zo žltého kovu za približne 1.000 eur.

Polícia má informácie aj o ďalšom prípade, z apríla tohto roku v Košiciach, v ktorom ide pravdepodobne o toho istého páchateľa. Obdobným podvodným konaním oklamal ďalšiu dôchodkyňu. Kamera ho zachytila vo vchode obytného bloku.

Popis podozrivej osoby:
Muž vo veku asi okolo 50 rokov, výška cca 180 cm, oblečené mal: čierna/hnedá bunda s tenkým reflexným pásom na chrbte, krémové nohavice, tmavé botasky, čierna šiltovka, rozpráva po slovensky aj maďarsky.