Pátranie po vrahovi mladého pumpára

Vražda na benzínovom čerpadle – V objekte čerpacej stanice vo Veľkej Lomnici došlo 29.01.2015 k streľbe, na následky ktorej zomrel mladý muž.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Vyšetrovaním bolo zistené, že v uvedený deň len pár minút po 18-tej hodine doposiaľ nezistený páchateľ vstúpil do objektu s krátkou guľovou strelnou zbraňou a pristúpil k predajnému pultu, za ktorým bol 24 ročný zamestnanec.

Po vzájomnej krátkej slovnej výmene neznámy muž z bezprostrednej blízkosti vystrelil zo zbrane a to do oblasti hrudníka poškodeného. Zasiahnutý zamestnanec po výstrele spadol na zem. Strelec obišiel predajný pult, otvoril registračnú pokladňu a vybral z nej časť finančnej hotovosti – z čerpacej stanice potom odišiel.

Mladý pumpár utrpel strelné poranenie hrudníka, následkom ktorého asi hodinu po tomto útoku v nemocnici zomrel.

Spoločnosti, ktorej zariadenie patrí bola spôsobená škoda vo výške najmenej 880,-Eur. Bola nariadená súdno-lekárska pitva a do konania bol pribratý znalec z odboru zdravotníctva a farmácie, k podaniu znaleckého posudku. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra – za takýto obzvlášť závažný zločin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov.

Polícia žiada občanov, ktorí sa dňa 29.01.2015 v dobe od 17:00 hodiny do 18:30 hodiny pohybovali na inkriminovanom mieste a spozorovali napr. podozrivé odstavené motorové vozidlo, či podozrivú osobu, alebo majú relevantné informácie, ktoré by mohli objasniť tento závažný trestný čin, aby sa prihlásili na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo na známom telefónnom čísle 158.