Pátranie po vrahoch v Považskej Bystrici


Žiadame občanov o pomoc v prípade vraždy a pokusu vraždy v Považskej Bystrici – V piatok (dňa 17. apríla) približne o 13.45 hodine pred považsko-bystrickú nemocnicu prišlo vozidlo BMW s medzinárodnými poznávacími značkami Česka. Vo vozidle na sedadle vodiča sedel 30-ročný Patrik z Beluše, ktorý mal strelné poranenie krku a krvácal. Na sedadle spolujazdca sedel 40-ročný Erik z Považskej Bystrice, ktorý v čase, keď prišlo vozidlo do nemocnice bol už mŕtvy.

Lekári okamžite Patrikovi poskytli prvú pomoc. Momentálne je postrelený Patrik stále v umelom spánku. Policajti od piatku a počas celého víkendu vykonávali procesné úkony za účelom objasnenia tohto závažného skutku. Zistili, že vozidlo sa pohybovalo po trase medzi Dolnou Marikovou a Považskou Bystricou, konkrétne v obci Hatné.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy v časti dokonaného a v časti štádiu pokusu. Vyšetrovateľ do konania pribral aj súdnych znalcov a to z Ústavu súdneho lekárstva z Martina a expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu, ktorí vypracujú znalecké posudky z viacerých odvetví. Výsledky znaleckých skúmaní nám taktiež pomôžu pri objasnení uvedeného zločinu.

Podľa našich doterajších zistení, vozidlo sa nachádzalo v obci Hatné, taktiež krátko po 13.00 hodine vozidlo bolo na čerpacej stanici v Orlovom, kde vodič natankoval naftu za 5 €. Ďalej máme informácie, že vozidlo sa pohybovalo veľkou rýchlosťou po meste Považská Bystrica a jeho okolí. Preto predpokladáme, že niekto z občanov si mohol všimnúť vozidlo a taktiež jeho osádku.

Polícia touto cestou žiada občanov, ktorí si všimli pohyb tmavomodrého osobného vozidla BMW 530 XD, mpz. CZ, evidenčného čísla 3AR 88-06 po meste Považská Bystrica a v okolí Považskej Bystrice, prípadne pohyb podozrivých osôb v čase medzi 12.00 až 14.00 hodinou minulý piatok, taktiež osádku vozidla, prípadne ďalšie osoby ktoré nastupovali, či vystupovali z uvedeného vozidla, aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158.

Akákoľvek informácia, ktorá sa Vám môže zdať nepodstatná nám môže pomôcť pri zistení páchateľa tohto obzvlášť závažného zločinu.

 

Prihláste sa na odber nových pátraní

Pre odoberanie najnovších článkov a odoberanie e-mailových notifikácií, zadajte prosím vašu e-mailovú adresu.

Pridajte sa k 16 443 ďalším odberateľom

Štatistika zobrazených článkov | od januára 2017

  • 5 165 549 zobrazených článkov | od januára 2017