Pátranie po obvinenom » MOTYKA Martin #Košice #hľadaný #pátranie

Košickí policajti vyšetrujú zločin ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva, z ktorého je obvinený 27-ročný muž z Košíc, po ktorom polícia vyhlásila pátranie a prečin neposkytnutia pomoci, prečin neoznámenia trestného činu a prečin neprekazenia trestného činu, z ktorých je obvinený 26-ročný muž z okresu Košice okolie. K udalosti došlo koncom januára tohto roku na Dominikánskom námestí v Košiciach, kde 27-ročný Košičan z doposiaľ nezistených príčin fyzicky napadol mladého Košičana. Napadnutý mladík utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s predbežnou dobou liečenia do 42 dní s hrozbou ťažkej ujmy na zdraví.

Druhý z obvinených mužov sa tomuto konaniu prizeral, bez viditeľnej ochoty neposkytol napadnutému mužovi pomoc, hoci s ohľadom na viditeľné zranenia, ktoré mladík utrpel pri útoku, mohol predpokladať, že je poškodený muž v nebezpečenstve ťažkej ujmy na zdraví, hoci tak mohol urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, zároveň páchanie tohto skutku bez odkladu neoznámil, ani skutok neprekazil.

Polícia má k dispozícii kamerové záznamy, ktoré zachytili celý priebeh udalosti, avšak niektoré zábery nie je možné pre brutálnosť obsahu zverejniť, časť konania obvinených osôb:

Po obvinenom 27-ročnom Martinovi M. polícia pátra. V tejto súvislosti žiadame o pomoc verejnosť. Akékoľvek informácie o obvinenom mužovi môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek útvare PZ alebo na známom bezplatnom čísle 158. Za spoluprácu ďakujeme.