František Andrasko z Nitry, zmizol bez stopy v roku 2006

Od 21. januára 2006 je nezvestný František Andrasko z Nitry. Naposledy ho videli v tento deň ráno pred mestskou tržnicou v Nitre. František Andrasko je 175 cm vysoký, chudej postavy. Má krátke, stredne husté čierne vlasy česané dozadu a stredne vysoké čelo. Hovorí maďarsky a anglicky.

Františka naposledy videli v sobotu 21. januára 2006. Ráno sa bol dať ostrihať, potom išiel nakúpiť potraviny. Zaniesol ich domov a odišiel do mesta, hoci to vraj pôvodne vôbec neplánoval – kaderníčke povedal, že bude pozerať v televízii lyžovanie.

Doobeda ho neďaleko tržnice stretol kamarát. František mu tvrdil, že si ide kúpiť vetrovku. Predtým si aj vybral peniaze z bankomatu. Kamarát mu chcel dať svoje nové telefónne číslo – František mu povedal, že si svoj mobil zabudol doma, takže si ho nemá kam uložiť.

V osudnú sobotu vraj videl Františka aj jeho kolega. Asi o 17. hodine ho zazrel na Mostnej ulici pri večierke, ako ide sám peši smerom k mostu. Mal na sebe čiernu bundu, čierne rifle a čiernu čiapku. To je posledná stopa.

František sa v sobotu zrejme už domov nevrátil. V opačnom prípade by si zobral mobil a reagoval by na zmeškané hovory od svojej priateľky, ktorá sa mu opakovane pokúšala dovolať. Vyzváňala mu aj v nedeľu a pondelok. Potom sa jeho telefón vybil.

V byte nebolo po Františkovi ani stopy. Našli sa tam len jeho doklady, mobil a kľúče od auta, ktoré bolo odparkované pred domom. Jedlo, ktoré si kúpil v sobotu ráno, bolo nedotknuté. Akoby František niekam len na pár minút odskočil.

Nezvestný František bol slušný človek, nemal žiadne konflikty, dlhy ani problémy so zákonom.

Čo sa mu stalo, zostáva zatiaľ záhadou.